Luottamusmiehet

Luottamusmiehet valvovat jäsenten etuja, työehtosopimusten, lakien ja asetusten noudattamista sekä toimivat henkilöstönedustajina. Ongelmatilanteessa keskustele aina ensin esihenkilösi kanssa. Jäsenemme, jotka ovat Helsingin kaupungin palveluksessa saavat apua alla olevilta luottamusmiehiltä.


Ari-Jukka Luhtavaara

pääluottamusmies

09 310 200 33

ari-jukka.luhtavaara@hel.fi



Anna Laakkonen

varapääluottamusmies, varhaiskasvatuksen opettajien ja muun kasvatushenkilöstön luottamusmies

09 310 204 05

anna.laakkonen@hel.fi


Ursula Vasama

varhaiskasvatuksen erityisopettajien luottamusmies

09 310 267 11

ursula.vasama@hel.fi



Kirsti Alanko

päiväkodin johtajien luottamusmies

09 310 415 13

kirsti.alanko@hel.fi



Aleksi Vehmassalo

varhaiskasvatuksen opettajien ja muun kasvatushenkilöstön varaluottamusmies

aleksi.vehmassalo@hel.fi



Riikka Palmola 

varhaiskasvatuksen erityisopettajien varaluottamusmies

09 310 388 74

riikka-maria.palmola@hel.fi



Markus Ropponen

päiväkodin johtajien varaluottamusmies

09 310 739 21

markus.ropponen@hel.fi